Wywiad z Krystianem Warzechą, Chief Technology Officer w Chillispaces.com
rozmawia Elżbieta Jachymczak

 

Sieć bezprzewodowa w pracy jest dziś standardem. Zwłaszcza jeśli pracujemy w biurach serwisowanych lub na otwartej przestrzeni. Jaką nowoczesną usługą zaowocowała współpraca Chillispaces.com z Grupą 3S?

Wraz z postępem technologicznym, cyfryzacją na każdym kroku wzrasta ilość zagrożeń atakami na infrastrukturę czy usługi. Wyszliśmy naprzód oczekiwaniom naszych klientów dodając do naszej oferty Usługę ochrony przed atakami typu DDoS . Obejmuje ona monitoring sieci 24/7 i reagowanie na wszelkie anomalie czy niedozwolone sygnatury, reakcje na atak dla każdej naszej lokalizacji co w konsekwencji niweluje ryzyko niedostępności usługi dla naszych Klientów w usłudze dostępu do Internetu.
Usługa jest dostępna w ramach podstawowej oferty korzystania z oferty Chillispaces.com co przekłada się na ochronę użytkowników, usług naszych klientów, które są świadczone na zewnątrz oraz usługę Cloud Office, w której połączenie VPN jest automatycznie chronione.

Czym jest redundantna sieci dla najemców?

Każde nasze biuro projektujemy, a następnie uruchamiamy, bazując o światłowodowy dostęp do Internetu. Wchodząc w szczegóły, dostęp ten jest redundantny, tzn. fizycznie, połączenie jest doprowadzone dwoma niezależnymi trasami do budynku, oraz każde łącze jest podłączone do innego punktu styku z Internetem.
Przykładem jest lokalizacja – Łódź – Stara Drukarnia, a już wkrótce Łódź React
– pierwsze łącze podłączone jest do węzła w Warszawie,
– drugie łącze podłączone jest do węzła w Katowicach.
W przypadku awarii jednego z łączy jesteśmy w stanie automatycznie przekierować cały ruch sieciowy w inną stronę. Daje to biznesowi większe bezpieczeństwo dla ciągłej pracy, czy usług, które świadczy z naszych biur na zewnątrz.

W jaki sposób dbacie o bezpieczeństwo sieci dla swoich klientów?

Chcąc zagwarantować kompleksową i bezpieczną usługę, przeprowadzamy cykliczne testy penetracyjne sieci. W ten sposób testujemy sieć LAN z zewnątrz oraz wewnątrz, i znajdujemy luki w konfiguracji. Dbamy o to, by support dostawcy dla urządzeń w tym oprogramowania był aktywny.

Czy flex office jest skierowany wyłącznie do branży IT?

W obecnych czasach flex skierowany jest dla każdego biznesu, który chce się dynamicznie rozwijać. Brak kilku letnich umów na przestrzeń biurową w obecnych czasach Covid- 19 daje biznesowi szereg możliwości. Flex sprzyja rozwojowi biznesu, dając możliwość dynamicznego zwiększania lub zmniejszania powierzchni biurowej w każdej chwili. Jest to rozwiązanie korzystne dla każdej branży, nie tylko IT.

Dlaczego warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz jakie korzyści dla klientów Chillispaces?

Korzystanie z nowoczesnych rozwiązań technologicznych daje pewną przewagę firmom, które z nich korzystają. Oferowana jakość biznesu obecnie jest nie do osiągnięcia bez digitalizacji, dlatego coraz większa ilość firm zmierza w tym właśnie kierunku.
Korzystając z biur Chillispaces.com biznes nie ponosi żadnych dodatkowych opła t, jednocześnie otrzymując profesjonalne rozwiązania . Niezawodny dostęp do Internetu, ochrona usług, szybkie i bezpieczne łącze, bezpieczna infrastruktura – a to wszystko bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
W ofercie znajdują się też usługi dodatkowe m.in. dedykowany helpdesk dla twojej firmy.
dedykowana przestrzeń serwerowa – w każdej lokalizacji zaprojektowaliśmy – małe DataCenter które gwarantuje wysoką niezawodność wszystkich systemów technicznych.

Czym jest Wi-Fi nowej generacji?

W tym miejscu zachęcam do obserwowania naszych social media – pojawi się tam niebawem ekspercki materiał artykuł rozwiązanie WiFi 6.
Wifi 6 to najnowszy standard łączności bezprzewodowej. Gwarantuje wyższe bezpieczeństwo przesyłania danych, szybsze połączenie bezprzewodowe, usługę bardziej odporną na zakłócenia oraz większą liczbę urządzeń do obsłużenia.

+48-12-376-42-94

letsgo@chillispaces.com

Skontaktuj się z nami

Masz pytania albo chciałbyś umówić się na spotkanie?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz

Napisz do nas