Ubezpieczamy samochody, domy, pracowników, siebie. Nietrudno jednak sobie wyobrazić sytuację, w której także w firmie występuje kryzys, który uniemożliwia dalszą pracę: pożar, awaria prądu, zalanie, powódź, zarażenie znaczącej części pracowników chorobą zakaźną. W takiej sytuacji nie sposób wykonywać obowiązki w dotychczasowej siedzibie, firma nie zarabia, realizacja projektów jest utrudniona.

By wesprzeć firmy w takich sytuacjach, wprowadziliśmy usługę emergency office – biura awaryjnego. Biura serwisowane są najbardziej optymalną formą najmu, dopasowaną do tego typu sytuacji.

Pożar lub wirus w firmie

W przypadku pojawienia się ogniska koronawirusa w firmie lub innego zdarzenia losowego, np. pożaru, zalania bądź awarii zasilania, konieczna jest możliwość szybkiej relokacji pracowników do zapasowych biur. Takie biuro powinno gwarantować natychmiastowy dostęp do sprzętu, infrastruktury IT oraz linii telefonicznej. Taką gotowość zapewniają operatorzy elastycznych powierzchni serwisowanych. Nie dziwi więc, że obserwują oni wzrost zainteresowania tą formą usług.

W Chillispaces.com dostajemy coraz więcej zapytań dotyczących możliwości wynajmu „zapasowych” przestrzeni od marek, które przed pandemią skupiały się na tradycyjnym wynajmie biur. Forma flex office może stanowić błyskawiczne zabezpieczenie dla firm w nagłych wypadkach i okazała się świetnym rozwiązaniem w czasach pandemii. Gdy pojawia się koronawirus w firmie, natychmiast cześć pracowników można oddelegować do pracy w oferowanych przez nas biurach zewnętrznych, dostępnych niemal od ręki i gwarantujących wyższy standard niż typowe przestrzenie coworkingowe.

Efektywnie kosztowo

Usługa biura awaryjnego daje bufor bezpieczeństwa, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów. Klient nie płaci za utrzymanie własnej przestrzeni emergency office, specjalistów z zakresu IT czy sprzętu komputerowego. Co więcej, ten rodzaj oferty dostępny jest w opcji „na żądanie” i zapewnia wsparcie office managera, stabilne łącze internetowe oraz helpdesk IT. Tym samym pozwala wznowić działalność firmy w ciągu kilku godzin i ograniczyć skutki awarii.

Wsparcie w pracy zdalnej

Model emergency office sprawdza się także świetnie jako wsparcie firm w obliczu rosnącej popularności pracy zdalnej. Elastyczne środowiska pracy, to w ostatnim czasie modny termin. Według badania JLL „When home is the new office” 42% respondentów przed wybuchem COVID-19 albo w ogóle nie pracowało zdalnie, albo pracowało z domu zaledwie jeden dzień w miesiącu. Pandemia znacząco zmieniła te proporcje, a wiele firm już zakłada, że po jej opanowaniu wdroży pracę zdalną na stałe do swojego modelu funkcjonowania.

Zyskujący na znaczeniu hybrydowy model wykonywania obowiązków wiąże się jednak z wieloma wyzwaniami logistycznymi. Jednym z nich jest potrzeba dostępu do profesjonalnych przestrzeni biurowych w razie np. dużych „fizycznych” spotkań zespołów czy też finalnych etapów prac nad projektami wymagającymi pracy grupowej. Dla wielu firm tradycyjny wynajem 24 godziny, 7 dni w tygodniu przez cały rok nie będzie potrzebny. Jednak część zadań będzie wymagać mimo wszystko współpracy „na żywo” w wysokiej klasy biurze. W tej sytuacji emergency office stanowi najbardziej dopasowane, szybkie do wdrożenia rozwiązanie.

 

+48-12-376-42-94

letsgo@chillispaces.com

Skontaktuj się z nami

Masz pytania albo chciałbyś umówić się na spotkanie?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz

Napisz do nas