Bezpieczeństwo naszych biur

Kontrola dostępu i monitoring

Dostęp do naszych biur mają tylko autoryzowane osoby: pracownicy naszych klientów, zgłoszeni goście, autoryzowani dostawcy.

Twoje biuro jest przestrzenią do której tylko Ty masz dostęp. Nasze biura wyposażamy w kontrolę dostępu i wszystkie z nich są monitorowane 24/7/365.

Kontrola warunków BHP

Bezpieczne warunki pracy to nie tylko wymóg prawny ale też istotny element kultury organizacyjny każdej firmy.

Każde nasze biuro przechodzi raz na kwartał audyt BHP przeprowadzony przez uprawnionego audytora. Audyt ten wskazuje nam i naszym Klientom czy i jakie zmiany należy dokonać w naszych biurach.

Bezpieczna sieć IT

Wydaje się, że najważniejszą cechą dobrego internetu jest jego prędkość. To, na co rzadziej zwraca się uwagę, a jest niezwykle istotne dla firm opierających się na działaniach online, to redundancja sieci i jej bezpieczeństwo.

Redundancja zapewnia działanie sieci nawet, gdy dojdzie do awarii łącza głównego. Sieć do naszych biur doprowadzona jest bowiem dwoma niezależnymi trasami. Redundancja sieci to element nie tyle atrakcyjny, co kluczowy.

Co najmniej raz na pół roku oraz za każdym razem, gdy jest taka potrzeba, przeprowadzane są testy bezpieczeństwa, np. związane z atakami hakerskimi. Badana jest wrażliwość sieci, by mieć pewność, że łącze urządzenia sieciowe Chillispaces.com są zaktualizowane i odporne na próby nieautoryzowanego dostępu z zewnątrz.

Bezpieczeństwo sieci

Bezpieczeństwo sieci jest ważne nie tylko z perspektywy Administratora IT odpowiedzialnego za sieć w danym miejscu, ale również jest bardzo istotnym elementem dla prowadzenia Biznesu.

Weryfikowanie bezpieczeństwa sieci polega na badaniu każdego segmentu sieci teleinformatycznej oraz urządzeń podłączonych do niej pod kątem podatności na luki w zabezpieczeniach, konfiguracji czy przestarzałym oprogramowaniu urządzeń. Badamy w ten sposób wszystkie routery, firewalle, switche, drukarki, dyski czy serwery.

Każde wykryte urządzenie czy usługa działająca w sieci poddawana jest symulacji ataku z wykorzystaniem różnych aplikacji oraz exploitów. Bazując na takim raporcie dział IT odpowiedzialny za infrastrukturę dokłada starań na zniwelowanie niebezpieczeństw które mogą wykorzystać przestępcy by dostać się w sposób niezauważony do danych klienta. Bezpieczeństwo oferowane w ten sposób dla Klientów Chillispaces jest równie ważne jak dla nas samych.

Serwerownie

W każdym obiekcie Chillispaces posiadamy jedna lub więcej serwerowni. W ramach tego specjalistycznego pomieszczenia jesteśmy wstanie zaoferować klientowi:

  1. najem miejsca w szafie
  2. miejsce na szafę rack
  3. odseparowana szafę rack.

Budując serwerownie zwracamy uwagę na europejskie normy dzięki temu w ramach pomieszczenia Klient może skorzystać z:

  1. redundantnego chłodzenia powietrza poprzez dwie niezależne jednostki klimatyzacyjne
  2. redundantne zasilanie doprowadzone do szaf rack
  3. uziemienie szaf rack czy urządzeń
  4. redundancja zasilaczy awaryjnych (w przypadku skorzystania z najmu miejsca w naszych szafach).

Szybka sieć szkieletowa

Od naszej sieci można oczekiwać wysokiego poziomu dostępności i niezawodności. Konstrukcja sieci odporna na uszkodzenia zapewnia, że awarie nie mają dużego wpływu na łączność sieciową.

Rdzeń musi być w stanie sprostać awariom poprzez przekierowanie ruchu i szybkie reagowanie na zmiany topologii sieci. Rdzeń musi zapewniać wysoki poziom nadmiarowości. W zależności od biura Chillispaces budują sieci gotowe do 10G.

Helpdesk 24/7 oraz Konsulting IT

Oferujemy pomoc techniczną IT, serwis sprzętu i oprogramowania, administrację serwerami i zarządzanie siecią komputerową. Świadczymy trzy poziomy wsparcia dla klienta końcowego: L1, L2, L3.

  1. Helpdesk
  2. Administracja serwerami
  3. Zarządzanie siecią komputerową

Każda z tych opcji może być dostępna 24/7 w zależności od projektu czy wymagań klienta. Klient może skorzystać z naszych profesjonalnych usług bazując na cenniku usług dodatkowych.