Ciepłe, pachnące wypieki z krakowskiej cukierni Blecharzy w każdy poniedziałek goszczą w większości biur Chillispaces.com. Pyszny poczęstunek dla pracowników umila początek tygodnia. Tak zwane „Słodkie poniedziałki” to już tradycja, która trwa od 6 lat. Niestety w obecnej, pandemicznej sytuacji została przerwana. Tęskniąc za ciastkami postanowiliśmy porozmawiać z właścicielami cukierni, Katarzyną i Markiem Blecharz o tym, co kryją wypieki z ich rodzinnej manufaktury cukierniczej, że cieszą się uznaniem i powodzeniem wśród naszych najemców i współpracowników.

Z operatorem biur serwisowanych – Chillispaces.com współpracujecie już od wielu lat, zamówień stale przybywa. Czym przekonaliście do siebie?

Rzeczywiście nasza współpraca z Chillispaces.com, a wcześniej z Rise.pl trwa wiele lat. Rozpoczęła się od telefonu z zapytaniem czy nie zgodzilibyśmy się dostarczyć słodkości do pierwszego biura Rise.pl przy ulicy Królewskiej w Krakowie. Nasze listeczki francuskie i kokardki z twarożkiem przypadły do gustu pracownikom i klientom biura. Współpraca rozwinęła się na tyle, że co tydzień tace z wypiekami dostarczamy do biur Chillispaces.com w Krakowie, zawsze w ramach tzw. „Słodkich poniedziałków” oraz okazjonalnie, np. na różne imprezy.

Jesteście rodzinną firmą z długą tradycją. Co lubią współcześni klienci, wypieki tradycyjne, czy nowości?

Nasze receptury czerpią głównie z doświadczeń i tradycji firmy. Cukiernictwo ma bardzo bogatą historię. Nam zależy, by łączyć tradycję z nowoczesnością i oczekiwaniami klientów, dlatego w ofercie, obok klasycznych wyrobów cukierniczych, znalazły się ciasta wegańskie, bezglutenowe, a nawet bez cukru. Stawiamy na naturalne, ekologiczne produkty. Sami tworzymy, np. nadzienie do pączków i drożdżówek z płatków kwiatów róży. Produkty zamawiamy od lat ze znanych nam źródeł. Wciąż jednak szukamy nowych smaków i rozwijamy się.

Czy okres przedświąteczny jest trudnym czasem dla cukierników?

Okres świąt jest dla nas szczególnie ważny! Boże Narodzenie to: pyszny makowiec, bakaliowiec i domowy sernik. To także duża odpowiedzialność, by sprostać wymaganiom i oczekiwaniom klientów. Największą satysfakcję daje fakt, że wielu z nich jest z nami już na stałe. Jednak najtrudniejszymi klientami jesteśmy sami dla siebie – zadowolić cukiernika, a tym bardziej jego dzieci nie jest łatwo. Nasze córki zawsze podnosiły nam wysoko poprzeczkę.

Klienci mają bardzo dobre zdanie, na temat waszych wypieków. Jaki jest przepis na sukces?

Jesteśmy firmą rodzinną, małą manufakturą cukierniczą. Pracujemy w jednym zakładzie – naszej pracowni przy ulicy Janickiego, gdzie powstają wypieki oferowane w czterech cukierniach. Cała firma liczy kilkanaście osób. Panuje u nas rodzinna, tolerancyjna atmosfera. W niedużym, zgranym zespole pracujemy już od ponad 20 lat i zwyczajnie się lubimy. Łączymy doświadczenie z odważniejszymi pomysłami, to chyba najlepszy przepis na sukces w tej branży.

Najtrudniejsze wyzwanie, jakie postawili przed Wami klienci to?

To był tort ruletka. Zamówienie złożyło kasyno. Musiał mieć rozmiary prawdziwej ruletki. Nigdy nie zapomnimy też wyzwania, jakim był ogromny tort ślubny dla 400 osób.

Jako właściciele zawsze staramy się osobiście wszystkiego doglądać, a także odgadywać i urzeczywistniać potrzeby naszych klientów, a bywa że to bardzo niesprecyzowane oczekiwania.

W cukierni znajdziecie Państwo cały szereg udanych produktów. Począwszy od tradycyjnego firmowego sernika, poprzez  francuskie torty bezowe okraszone daktylami, tarty migdałowe i cytrynowe na gamie ciast wegańskich, bezglutenowych i ciastach bez cukru skończywszy. Serdecznie zapraszamy do degustacji naszych wypieków.

 

+48-12-376-42-94

letsgo@chillispaces.com

Skontaktuj się z nami

Masz pytania albo chciałbyś umówić się na spotkanie?
Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Wypełnij formularz

Napisz do nas